Življensko zavarovanje

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 9. jul 2008 18:48 | ogledi: 11.418 | odgovori: 45

Z eno od slovenskih zavarovalnic sem sklenila pogodbo o življenskem zavarovanju. Zanima me, ali lahko pogodbo predčasno prekinem, da bi vložek denarja dobila takoj, oziroma premostila v drug sklad. Zavarovanje plačujem več kot 15 let, pogodba pa je bila sklenjena za 25 let. Informacije, ki sem jih dobila od zavarovalnice so, plačuj še naprej, ali zamrzni, denar pa pride po 25 letih.

Zanima me kakšne so vaše izkušnje s tega področja.

Hvala,

anitram1

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. jul 2008 20:06

Midva z možem sva se zavarovala za 10 let ,po petih letih sva prekinila,denar sva dobila po 10 letih z obresti vred.Po moje je povsod tako in verjetno ne boš nič dosegla. lp goga

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

9. jul 2008 21:19

Lep pozdrav, sem mož od katjushke. Posel opravljam že skoraj desetletje in moram povedati, da vsako zavarovanje oziroma finančna naložba deluje po nekem protokolu, ki ga je odobrila država in vse agencije...agencija za varstvo konkurence, varstvo potrošnikov...itd, da ne bom dolgočasen. Zavarovalnice delujejo po obligacijskem zakonu, ki veli, da imate vi do zavarovalnice obveznosti vendar jih ima zavarovalnica enako do vas....Za konkrekten odgovor bi moral vedeti kakšen program imate in pri kateri zavarovalnici...vendar na splošno imate ponavadi možnosti odkupa zavarovanja, zmanjšanje dobe....Zdaj v vašem primeru, če rabite nujno denar je edina možnost možnost odkupa vendar, ker je to zavarovanje ( program) starejši, ga lahko naredite samo pod določenimi pogoji in sicer ponavadi izselitev iz RS, smrt v družini in izguba zmožnosti za delo. Po moje bi obstajala možnost, da zmanjšate dobo na leto, ki se bo najprej zaključilo - da bo bolj jasno, če sedaj plačujete npr. 15 let in 4 mesece, zmanjšajte dobo na 16 let...Da bi vam lahko bolj konretno pomagal, pa bi moral vedeti, kateri program imate in njihove splošne pogoje. Za vse to pa lahko kontaktirate na ženin ZS. LP katjushka

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

7. okt 2009 17:28

Da ne odpiram nove teme... A je kdo, ki dela na kakšni zavarovalnici, da mi razloži ali je možno nezgodno zavarovanje za fanta, ki je sicer zaposlen, plačuje pa si tudi dopolnilno zavarovanje. Zanimalo bi naju nekaj takšnega kot plačam jaz, sem študentka in plačam enkratno premijo. LP, pe3ca

BRANE-KOH  

član od: 11.8.2009

sporočila: 1

7. okt 2009 18:37

pe3ca,seveda je možno to narediti. Pomembno je samo kakšna kritja (koliko bi želel izplačano v primeru, da se kaj zgodi) potrebuje. Lahko me kontaktiraš na brane@triera.net, pa ti pošljem kaj več podatkov. lp Brane BRANE-KOH

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

8. okt 2009 14:02

kaj pa v primerih ko ti napačno zavarujejo oz.ko po dveh mesecih ugotoviš ,da sploh nisi zavarovan za dnevo odškodnino ,ampak samo v primeru ,če greš v bolnico -baje dobijo takrat večjo provizijo agenti in kaj naj zdaj naredimo ko nas agent po domače povedano "nasanka"??????????????????? harmonika

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

8. okt 2009 14:17

harmonika, ne dolgo nazaj je frina pisala o podobnem, kar tebe zanima, na enem izmed forumov. V bistvu je pa tako, da si se nasankala sama, ker nisi prej zahtevala oz. prebrala splošnih pogojev za tisto vrsto zavarovanja. Je res precej droben tisk, pa vseeno..., vse, o čemer sprašuješ, bi tam notri prebrala. Ognjič

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

8. okt 2009 18:54

Življenjsko zavarovanje je denar, ki ga dobi tisti, ki preživi smrtni slučaj. (Miha, 10 let) tumpika

neznan uporabnik

8. okt 2009 19:00

O, si me spomnila na tisto brošurico Olovka piše srcem... no, mislim, da so jo kasneje tudi v slovenščino prevedli? Krasna stvar! japaja

LUCIJA99  

član od: 13.2.2009

sporočila: 34

9. okt 2009 15:49

Zanima me samo kaj narediti v primeru, če sem sama nehala plačevati življensko zavarovanje ali mi tudi pripada tisti denar po 10 letih? LUCIJA99

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. okt 2009 16:03

To ureja: Obligacijskii zakonik in Splošni pogoji. In zakaj ne vprašaš zavarovalnice. SAj vedo, da je ljudem hudo, ker nimajo denarja.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti